Címünk: 2230 Gyömrő, Bajcsy Zsilinszky út 79-81. Telefon/Fax: 29/ 330-039 OM: 032499 Monori Tankerületi Központ

 

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség

ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.

FOTÓKÖNYV

ADÓ 1%

Önkormányzati Portál

Múltunk


Iskolánk a város legrégebbi településrészén található.
A II. világháború előtt református iskola működött a faluban.
1948-tól - a Kossuth iskola igazgatósága alá tartozott az intézmény, az épületünkben alsó tagozat működött, a felsősök a telepre jártak.
A falusi iskola fejlesztése szempontjából jelentős volt az 1955/56-os tanév. A falusi lakosság örömére újra önálló igazgatásúvá vált az iskola. Vezetője Kopácsi Balázs lett, aki haláláig, 1972-ig igazgatta az intézményt.
Az ötvenes-hatvanas éveket az elmaradottság elleni küzdelem, az oktató-nevelő munka tárgyi feltételeinek javításáért való harc jellemezte. Nem volt tornaterem, két műszakban tanultak a diákok.
Kopácsi Balázs halála után 1972-től, 1994-ig Palotai Sándor igazgatása alatt működött az intézmény.
A hetvenes-nyolcvanas évek a felzárkózás évei voltak. Bővült, szépült intézményünk, korszerűsödtek eszközeink, /központi fűtés, vizesblokk, bitumenes pálya az udvaron/.
1987.  június  12-én  vette  fel  iskolánk  hivatalosan  is II. Rákóczi Ferenc nevét. Ez alkalomból került iskolánk falára ifj. Pál Mihály szobrászművész domborműve Rákócziról. Ettől az évtől kezdődően minden évben a búcsúzó nyolcadik osztályosok közül a legtöbb közösségi munkát végzők Rákóczi-diplomát kapnak.
1993-ban kapott tornatermet iskolánk, sajnos azóta ez is felújításra szorult, melyet 2009-ben el is végzett az önkormányzat.
Kialakult hagyományrendszerünket Palotai Sándor, majd utóda Szende Márta igazgatónő vezette be.
Szende Márta 1994-2005. között volt iskolánk igazgatója. Az ő működése idején, határon túli kapcsolataink bővültek, gyakran látjuk vendégül beregszászi, szlovákiai barátainkat a Rákóczi-napok keretében.
1996-ban kopjafát állítottunk iskolánk udvarán, 2005-ben II. Rákóczi Ferenc gyömrői beszédének 300. évfordulóján harangot avattunk.
Iskolaújságunk - a Tárogató - 1992-ben jelent meg először - bemutatva az intézmény életét.
Zrínyi-túráink, erdei iskolai programjaink, nyári táboraink, mind tanulóink ismereteinek bővítését szolgálják, miközben kellő kikapcsolódást, szórakozást is biztosítunk.

A 2005/2006-os tanévet külsőleg megújulva kezdtük. Önkormányzatunk a régi felső épület külső homlokzatát felújítatta, valamint a tetőn a cserepet lecserélték.
A következő tanévekben a sportpályát újra bitumeneztettük, a felső udvar kultúrált, balesetmentes, új burkolatot kapott.
Nagy örömünkre 2010-ben a Norvég pályázat keretében új szárnnyal bővült iskolánk, valamint a számítástechnikai eszközparkunk is megújult.
2010-től a felső tagozaton áttértünk a szaktantermi oktatásra. Jövőbeni feladatunk lesz a szaktantermek felszerelésének bővítése.


Tóthné Gúth Gizella
igazgató

Forrásanyag: Gyömrő évszázadai c. kiadvány.

 

 

 

Jelenünk

Iskolánk családias légköre sok előnyt jelent az itt tanulók és tanítók számára. Kihasználtságunk és szakos ellátottságunk 100 %-os. 225 tanulónk van. Múltunk gazdagsága biztos gyökereket teremt a jövő építéséhez. Névadónk, II. Rákóczi Ferenc alapja hagyományőrzésünknek.
Jó kapcsolatot ápolunk a Rákóczi Szövetséggel. Tanulóink közül egy tucatnyi diák tagja a Magyarország Felfedezői Szövetségnek. 2009-től ökoiskolaként működünk, környezettudatos szemléletünk azonban 1992-ig vezethető vissza.
A 2015-2016-os tanévben valósítottuk meg az „Otthon az erdőben” pályázaton keresztül a Tőzeges Tanösvényt a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület, a Duna-Ipoly Nemzeti Park és Gyömrő Város Önkormányzata segítségével. 2016 januárjától az Örökös Ökoiskola címmel büszkélkedhetünk. Nem csak hirdetjük, mindennapjainkat is átszövi a környezettudatos viselkedés, mely célja a fenntartható fejlődés segítése és a példamutatás. Szelektíven gyűjtjük a papírt, az elemet, a fáradt olajat, az aludobozt, a szerves hulladékot.
Oktató-nevelő munkánk kiemelt feladata az integráció megvalósítása. A nagy osztálylétszámok ellenére igyekszünk a felzárkóztatást és tehetséggondozást is megvalósítani. Pedagógusaink innovatív módszereket, technikákat alkalmaznak, és szívesen tanulnak egymástól. Iskolánk rendelkezik saját fejlesztő pedagógussal, két pedagógusasszisztenssel.
Felmenő rendszerben bevezettük alsó tagozatban heti egy testnevelés óra keretén belül a néptáncot, majd a 2016-2017-es tanévtől Polgár Judit nemzetközi sakk mester Sakkpalota programját. A 2017-2018-as tanév kezdetétől szakkör keretében fogjuk bevezetni a játékos angol nyelvoktatást 2. és 3. évfolyamon.
Felső tagozaton csoportbontásban tanítjuk a matematika, informatika, technika tantárgyakat. A 2017-2018-as tanévtől az angol és magyar nyelv és irodalom órák is bontva lesznek, így a tehetséggondozást, felzárkóztatást, versenykészítést, kompetencia-, illetve felvételi előkészítőt is még hatékonyabban tudjuk vállalni.

A városi és- területi versenyeken kiemelkedő teljesítményt nyújtanak tanulóink. Országos és európai szintű projektekben is részt veszünk. (Te szedd!, Kihívás napja, Európai Hulladékcsökkentési Hét)
Példaértékű diákjainkat, szülőinket, támogatóinkat Rákóczi- diplomával jutalmazzuk.
Tanulóink szabadidejükben számos szakköri foglalkozás közül válogathatnak. Ingyenes a részvétel a kézműves, zenélde, kórus, torna, foci, és informatika szakkörökön és az öko klubbunkban. A gyógytestnevelést saját testnevelőnk tudja biztosítani a gyerekeknek.

Fontosnak tartjuk a jó partneri kapcsolatokat. Az iskola működtetője és fenntartója (Monori Tankerületi Központ) mellett Gyömrő Város Önkormányzatával is rendszeres és együttműködő kapcsolatot ápolunk. Volt tanítványainkon és a támogató szülői munkaközösségen túl számos egyesület, vállalat, egyéni vállalkozó segíti rendezvényeinket, akcióinkat.
Minden évben megrendezésre kerülő programjaink: őszi főzés és- akadályverseny Péteriben (szülők-gyerekek-pedagógusok), őszi és tavaszi bál, Rákóczi bál, Városi sakkverseny, nemzeti ünnepeink, jeles napok, Egészséges életmód napok, Únyi István rajzpályázat, ovisuli foglalkozások, nyílt napok, színházlátogatások, farsang, Anyák napja, gyereknap, LEG-ek kirándulása, osztálykirándulások, nyári táborok, túrák.
2017. elején jegyezték be egyesületünket, mely az iskolában tanuló gyermek és pedagógusok színvonalasabb munkavégzése, kirándulások támogatása és pályázati lehetőségek megragadása céljából született. Gyermekeinkért Együtt- Rákóczi Egyesületünknek (Gyere!) tagja lehet bárki, aki szeretné támogatni élményekben gazdag mindennapjainkat.
Iskolánkkal, tevékenységeinkkel kapcsolatos részletes információkat honlapunkon, Facebook oldalunkon (Gyömrői II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola) és a Gyömrő Újságban tesszük közzé.

                                                                                  
Dédesi-Tózsáné Pamlényi Csilla
intézményvezető

 

 

 

Monori Tankerületi Központ

Igazgató:
Dr. Hrutkáné Molnár Monika

Intézményvezető:
Dédesi-Tózsáné Pamlényi Csilla

E-mail: suli@rakoczi-gyomro.sulinet.hu